Adwords Danışmanlığı Nedir?

Adwords Danışmanlığı

Adwords Nedir?

Adwords, reklam bütçenizi belirleyerek Google arama motoru üzerinden verilen reklamlar bütününe adwords denir. Adwords ile verdiğiniz reklamlar tıklama başına belirlediğiniz reklam bütçenizden düşerek uzun sürelerce Google arama motoru üzerinden yapılan, reklamlarınız ile ilişkili kelimelerde görünmenizi sağlar. Adwords reklamcılığın en doğru sonuçlar ile kazanç elde etme biçimidir. Adwords ile verdiğiniz reklamlarda tıklama başına ücret kesintisi olduğundan dolayı, kesin dönüşümler alarak reklamlarınızı verebilmenizi sağlayan bir araçtır. Adwords nedir ile ilgili detaylı bilgiler edinebilmek için bir önce ki blogumuza göz atabilirsiniz.

Bu reklam aracı ile birlikte kullanılan bazı teknikler ile daha uygun tıklama başı ücretler ile daha fazla dönüşümler alınabilmektedir. Bu hizmeti sağlayan ajanslar bulunmaktadır ve Varien Digital bu ajanslardan birisidir. Sizlerin Adwords reklamlarını yönetiyor ve en iyi şekilde dönüşümler alabilmek için diğer işlemler ile reklamlarınızı destekliyoruz. Varien Digital olarak sizlere adwords hizmetlerini en doğru şekilde vermekteyiz. Sadece reklamlarınızı yönetmiyor, tıklama başına verilen ücreti düşürecek çalışmalar yaparak daha az bir bütçe ile daha çok dönüşümler alarak firmanızın uygun bütçeler ile daha uzun sürelerce Google aramalarında görünmenizi sağlıyoruz.

Adwords Danışmanlığı Nedir?

Adwords danışmanlığı, web ajansları tarafından adwords aracı üzerinden verilen reklam hizmetleridir. Danışmanlık aldığınız firma ile birlikte reklam bütçeniz belirlendikten sonra reklamlarınızın yönetimi başlamaktadır. Herkes adwords reklamı verebilmektedir ancak adwords reklam bütçenizi azaltarak daha çok dönüşüm alabilmenizi herkes sağlıyamamaktadır. Adwords web sitenizin kalitesi ile doğru orantılı ilerlemektedir. Web siteniz ne kadar kalite olursa adwords reklam tıklama başına verdiğiniz ücretlerde düşüş yaşanır, bu düşüş ile birlikte örnek vermek gerekirse; İzmir web tasarım kelimesinde reklam veren bir web tasarım firması için danışmanlık hizmeti sunuyoruz, bu firmanın web sitesi kaliteli olarak görünmüyor varsayalım, bu reklam için tıklama başına verdiğimiz ücret 0.50 TL olarak görünmektedir. Danışmanlık hizmetiniz Varien Digital tarafından sağlandığını farzedelim, öncelikle reklam bütçeniz belirlenmektedir ve bu şekilde reklamlarınız yayına alınmaktadır ancak aynı zamanda bir diğer sözleşme ile web sitenizin kalitesi ve organik ziyaretleriniz arttırılır. Bu şekilde  izmir web tasarım kelimesinde tıklama başı verdiğiniz ücret 0.25 TL olarak değişiklik gösterir, bu şekilde 1000 TL olan reklam bütçesi ile normal şartlarda alınacak olan tıklamanın 2 katını almış olacaksınız.

Adwords danışmanlığını teknik olarak anlatmak gerekir ise adwords ile verdiğiniz reklamların daha az bütçeler ile daha çok dönüşüm alarak yönetilmesi, reklamların görüneceği en doğru kelimelerin belirlenmesi ve reklam iyileştirilmelerinin sağlandığı bir hizmettir. 

Adwords Danışmanlığı İlerleme Süreci

- Müşteri ile görüşme, toplantı,
- Teklif ve anlaşma süreci,
- Web sitesinin genel analiz süreci,
- Kullanıcıların daha kaliteli bir deneyim edinmesini sağlama,
- Önce ki reklam kampanyalarının incelenmesi,
- Yeni reklam kampanyası oluşturma,
- Anahtar kelime analizleri,
- Dönüşüm alabilecek en doğru reklam metini araştırması,
- Reklam sonuçlarını daha iyi alabilmek için, karşılama sayfası çalışmaları,
- Reklamların optimize edilmesi,
- Aylık raporlama ve bütçe takibi

Neden Varien Digital?

Varien digital olarak sizlere en doğru hizmetleri sağlamaktayız. Adwords reklamlarınızı derinlemesine inceleyerek en düşük bütçeler ile en fazla dönüşümleri almak için çalışmalar yürütüyor, bu çalışmaları uygulamaya geçirerek reklam bütçelerinizde artış olmadan daha fazla dönüşümler almayı hedefliyoruz. Bu şekilde sizlerin daha güzel sonuçlar almanızı sağlıyor, reklamlarınızın daha olumlu sonuçlar ile dönüşümler almasını sağlıyoruz. Varien digital, izmir web ajansı olarak uzun yıllarca müşterilerine dijital pazarlama hizmetleri sunmakta ve bu doğrultuda hizmetlerini her zaman bir adım ileriye taşıyarak, profesyonel reklam yönetimleri sağlamaktadır. Adwords reklamlarınızı destekleyecek, SEO hizmeti ve diğer pazarlama hizmetlerini de kullanmaktayız. Varien digital tarafından adwords reklamlarınız yönetilsin istiyorsanız buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilir veya ofisimizi ziyaret ederek reklamlarınızı nasıl geliştirebileceğinizi bize danışabilirsiniz.

  • Varien Galeri Görseli