Dijital Pazarlama Hizmeti

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

Günümüz teknolojisi ile birlikte gelişen global pazarda reklamcılık stratejisine yeni bir soluk yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Dijital pazarlama firmaların kendilerini internet üzerinden geniş kitlelere duyurmak için aldıkları bir hizmettir. Dijital pazarlama teknikleri ile daha çok kullanıcıya ulaşabilir ve şirket reklam giderlerinizi en aza indirgeyebilirsiniz.

Dijital pazarlama, radyo, televizyon, dergi ve gazete gibi kalıplaşmış, medyaların dışında bir yöntem ile markanızı ve işinizi desteklemek ve tanıtmak amacıyla internet, sosyal medya ve birçok sanal mecraları kullanmaktadır. Dijital pazarlama aynı zamanda online pazarlama, interaktif reklamcılık gibi terimler ile de bilinmektedir.

Dijital pazarlama dört adımdan oluşmaktadır;

Elde Etmek: Müşteriyi internet adresinize veya satışını gerçekleştirdiğiniz web sayfasına çekebilmek için yapılan aktivitelerdir.

Kazanmak: Müşteri internet adresinizi ziyaret ettikten sonra, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak amacı ile yapılan pazarlama. Hedef her firma için daima satış değildir, bir metin yazarlığı yapılan web adresinde önemli olan metinlerin okunma sayısı, kaç kişinin beğendiği ve bu metni kaç kişinin paylaştığıdır. Bir gazetenin web adresi için kaç adet haberin okunduğu, web adresinde geçirilen toplam süre önemlidir.

Ölçmek – Optimize etmek: Bu adım çalışmalarınızda bir hata olup olmadığını kontrol ederek rakipleriniz ile kendinizi karşılaştırmanız açısından büyük önem taşır. Neredeyse bütün dijital pazarlama çalışmaları içerisinde en önemli adım olmaktadır. Sebebi ise başarınızı ölçümleyemiyorsanız, başarılı olduğunuzu söyleyemezsiniz. Bu adımda öncelikle web adresinin performansı ölçümleniyor.

Bu adımda size yardımcı olacak birkaç yardımcı uygulama kullanmanız gerekiyor. Google Web Analytics kullanarak, elde etmek ve kazanmak adımlarında yapılan işlemleri değerlendirmeli, elde edilen sonuçlar baz alınarak optimizasyon işlemi yapılması gereken alanları tespit edebilirsiniz. Web adresinizin başarı oranını rakiplerinizin başarı oranı ile karşılaştırabilirsiniz.

Sahip çıkma – Büyütme: Bu aşama ise birlikte çalıştığınız müşterilerin memnun olmasını sağlama ve daha uzun süreler boyunca birlikte çalışmaya ikna etmektir. İyi bir müşteri hizmetleri sunmanız gerekmektedir.

Dijital pazarlamagenel anlamda bu dört maddeden oluşsa dahi birçok dijital pazarlama yöntemi bulunmaktadır. Dijital pazarlama çalışmalarında mutlaka sizlere yardımcı olacak uygulamalara başvurmalısınız. Bu tip uygulamalar sizlerin daha kesin sonuçlar elde etmenize ve bu sonuçları iyi değerlendirmenize olanak sağlamaktadır. Gelişen pazarda dijital pazarlama geleceğin reklamcılık sektörü olarak devam edecek gibi görünüyor. Reklamcılığın bu denli üst seviyelere taşınması ise global pazarların daha çok web tabanlı işlemlere yönelmesini sağlıyor. Varien Digital olarak sizlere profesyonel dijital pazarlama hizmetleri sunmaktayız. Bilgi ve tecrübemizden faydalanmak ve firmanızı güvenli ellere teslim etmek istiyorsanız varien sizin için en doğru adres olacaktır.

  • Varien Galeri Görseli