Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Varien Digital’in işinize özel hazırladığı Facebook reklam stratejileri ile erişimi ve dönüşümü yüksek, maliyetleri düşük Facebook reklamlarına sahip olarak işinizi geliştirip, marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz.
 

Neden Facebook Reklamları?

 
Yüksek Erişim 
 
Dünyadaki 2.1 milyar, Türkiye’deki 51 milyon kullanıcısı ile sosyal medya mecraları arasında açık ara en fazla kullanıcıya sahip Facebook’ta reklam vererek oldukça yüksek sayıda kullanıcı ile markanızı buluşturabilirsiniz.
 
Detaylı Hedefleme 
 
Facebook reklamlarınızda ülke, şehir, yaş, cinsiyet, medeni durum, ebeveynlik durumu, eğitim durumu, mesleki ünvan, yaşamdaki önemli olaylar, ilgi alanları gibi pek çok hedefleme seçeneğini kullanarak reklamlarınızı en doğru kitleye ulaştırabilirsiniz. Böylece bütçenizi de en etkin şekilde kullanmış olursunuz.
 
Geniş Reklam Modeli Seçenekleri
 
Facebook reklamlarının geniş reklam modeli yelpazesi ile web sitesi trafiği, erişim, bilinirlik, gönderi etkileşimi, potansiyel müşteri, sayfa beğenmeleri, uygulama indirmeleri, etkinlik yanıtları, katalog satışlarını gibi kampanya amaçlarının arasından ihtiyacınıza en uygun modeli seçerek işiniz için ideal reklamlara sahip olursunuz.
 
Kullanıcıların İlgisini Üzerinize Çekin
 
Facebook reklamlarının fotoğraf, video, carousel, kanvas, messenger gibi ilgi çekici ve göz alıcı reklam pek çok reklam formatı ile dikkatleri markanızın üzerine çekebilirsiniz.
 
Detaylı Performans Ölçümü 
 
Facebook’un gelişmiş raporlama araçları ve detaylı veri kaynakları ile reklamlarınızın başarılı olup olmadığını kolaylıkla analiz edebilir, gerekli iyileştirmeleri en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gerekirse A/B testleri ile reklamlarınızı değerlendirebilir, stratejinizi bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz.
 

Facebook Reklam Çeşitleri

Bilinirlik Reklamları
 
Facebook bilinirlik reklamları ile ürün ve hizmetlerinize dikkat çekme amacı taşıyan reklamlar yayınlarsınız.
Marka Bilinirliği: Marka bilinirliği modelinde reklamlarınız hatırlama olasılığı yüksek olan kişilere gösterilerek marka bilinirliğiniz artırılmaya çalışılır.
Erişim: Erişim modelinde reklamlarınız hedef kitleniz içerisinden en fazla kişiye gösterilir.
 
 
Değerlendirme Reklamları
 
Değerlendirme reklamları ile kullanıcıların ürün ve hizmetlerinizle ilgili daha fazla bilgi almasını sağlayacak ve onları satın almaya teşvik edecek reklamlar yayınlarsınız.
Trafik: Trafik reklam modelinde reklamlarınız, web sitenizi ziyaret etme ya da uygulamanızla etkileşime girme potansiyeli yüksek kullanıcılara gösterilir.
Uygulama Yüklemeleri: Uygulama yükleme modelinde reklamlarınız uygulamanızı indirme potansiyeli yüksek kullanıcılara gösterilir ve kullanıcılar uygulamanızı indirebilecekleri bir uygulama mağazasına yönlendirilir. 
Etkileşim: Etkileşim reklam modelinde gönderilerinizi öne çıkarabilir, sayfanızın tanıtımını yapabilir, etkinliklerinize katılımı artırabilirsiniz. Etkileşim reklamları sayesinde gönderileriniz, sayfanız ve etkinlikleriniz ile etkileşime giren kullanıcı sayısını artırırsınız.
Video Görüntülemeleri: Video görüntüleme reklamları ile ürün ve hizmetlerinize ait videoları, müşteri değerlendirmelerinizi, tanıtım filmlerinizi kullanıcılarla buluşturarak markanıza olan ilgili artırabilirsiniz. 
Potansiyel Müşteri: Potansiyel müşteri reklam modeliyle ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen potansiyel müşterilerinizin iletişim bilgilerini kendi rızaları dahilinde alabilirsiniz.
Mesajlar: Mesaj reklamları ile kullanıcıların işletmenizle etkileşime geçmesini sağlayarak yeni müşteriler kazanabilir, destek hizmetleri sunabilir, satış rakamlarınızı artırabilirsiniz.
 
Dönüşüm Reklamları
 
Dönüşüm reklamları ile markanızla ilgilenen insanları ürün ve hizmetlerinizi satın almaya ya da kullanmaya teşvik edecek reklamlar yayınlarsınız.
Dönüşüm: Dönüşüm reklam modelinde daha çok kullanıcıyı Facebook uygulamanızı ya da mobil uygulamanızı kullanmaya teşvik edebilirsiniz.
Katalog Satışları: Katalog reklamları ile Facebook kataloğunuzdaki ürünleri hedef kitleniz ile buluşturarak satışlarınızı artırabilirsiniz.
Mağaza Ziyaretleri: Mağaza ziyaret reklamları ile işletmenizin yakınındaki insanlara işletme konumunuzun reklamını yapabilir, yerel kullanıcılarla olan etkileşiminizi artırabilirsiniz.

  • Varien Galeri Görseli