Web Tasarım Konusu

WEB TASARIM

Web tasarımdenilince akıllara ilk gelen şey web adresinin görünüm biçimi olsa dahi, web tasarım sektörü oldukça geniş çaplı bir hizmet sektörüdür. Web tasarım hizmeti alırken aynı zamanda web adresiniz için sadece ön görüntü (frontend) hizmeti değil aynı zamanda arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmeti ve arka plan (backend) hizmeti almaktasınız. Ayrıca bazı durumlarda ekstra tasarım hizmeti almaktasınız.

İzmir web tasarımsektöründe birçok firmanın sizlere bu hizmetleri vermediğinin farkında olmalısınız ve bu hizmeti alırken detaylarını konuşmanız sizlere kişisel önerimizdir. Varien Digital sizlere bu hizmetleri web tasarım hizmeti adı altında sunmaktadır. Bu hizmetleri kısaca açıklayacak olursak;

Frontend:Web adresinizin kullanıcılar tarafından görünen yüzüdür. Frontend tamamen görsellik üzerine uygulanan kodlamalar olarak adlandırılmaktadır. Bu çalışmanın alt dallarından birkaçı olarak CSS, BOOTSTRAP, JAVASCRİPT vb. tasarım türlerini örnek verebilmekteyiz. Sitenizin tamamen göze hitap eden bir şekilde görüntülenmesini ve aynı zamanda masaüstü cihazlar dışında kullanılan diğer cihazlar içinde optimizasyon ayarlarının yapıldığı kısım olarak bilinmektedir.

Backend: Web adresinizin frontend bölümü tamamlandıktan sonra backend kısmı devreye girmektedir. Site içerisinde ki bütün tasarımlar ve içerik alanlarının panel bağlantıları yapılıp formların stabil çalışmasının sağlandığı bölümdür. Bir web sitesini inşaat olarak düşündüğümüzde backend bu inşaatın temeli oluyor frontend çalışmaları için ise bu inşaat bittikten sonra binanın süslenmesi diyebiliriz.

SEO: Backend ile kombinasyonlu çalışarak web adresinizin arama motorları tarafından indekslenmeye uygun hale getirme işlemidir. Bu işlem web adresinizin arama motorlarında sıralamalara girebilmesi ve web adresinizin gelişimi sırasında girilen içeriklerinizin web sitenize faydalı etkiler bırakmasını sağlamaktadır. SEO hizmeti bir web adresine sonradan uygulana bilir.

Varien Digitalden web tasarım hizmeti aldığınızda aynı zamanda diğer hizmetleri de almış oluyorsunuz. İzmir web tasarım sektöründe başarılı ajanslar arasında olmaktan gurur duyuyoruz. Web tasarım sektörünün güzel izmirimiz de gelişmesine katkıda bulunmaktan memnunuz.

  • Varien Galeri Görseli