İzmir Web Yazılım

İzmir Web Yazılım

Web yazılım, birçok alana ayılabilen bir kodlama topluluğudur. İnternet adresinizin arka planında çalışan sistemler web yazılım olarak geçmektedir. Ancak bir masaüstü programının internet üzerinde aktif bir hale getirilmesi de web yazılımdır. 
 
Web yazılım, en temel anlamı ile açıklandığında bir ön yüze ihtiyaç duymaktadır. Ancak web tabanlı yazılım dediğimiz zaman bir ön yüzün olmasına ihtiyaç olmadan, kullanıcı adı ve parola ile giriş yapılabilen, tasarımı basit yazılımlara değinmiş oluruz. Web yazılımın alt alanları bu şekilde sınıflandırılabilir. 

Kullanıcı Arayüzü (UI)

Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde sizlere hitap eden ve sayfa geçişlerinde karşınıza çıkacak olan bütün bileşenler, ön yüz olarak da adlandırdığımız kullanıcı arayüzü (User Interface) dür. Bu tip yazılımlar daha çok kurumsal, kullanıcıya hitap eden ve ulaşılması kolay yazılımlardır. 
Kullanıcının anında göremediği direkt olarak erişim sağlayamadığı kodlama kısmına ise, web yazılım denmektedir. Web yazılım site içerisinde ki bütün bileşenlerin kontrolünü ve içeriğini yönetmektedir. Web siteleriniz tasarlandıktan sonra bir yazılımcı tarafından, sitenizin arka kısmı hazırlanarak sizlere teslim edilir. Teslim alınan site içerisinde bir panel bulunmaktadır, bu panel üzerinden siteniz üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. 
 
 

İzmir Web Yazılım Nasıl Gerçekleşir 

HTML  kod betiği ile hazırlanmış olan web sitelerinin .Net, ASP, PHP, Java Script ve Flash kullanılarak kısaca çeşitlendirilmesine web yazılım denir. Web yazılım bir kullanıcı arayüzü tasarımcısı tarafından HTML, CSS ve Java Script kullanarak hazırlanmış olan bir web sitesinin arka planında işlevlerinin yerine getirilmesidir. Yaygın olarak PHP dili kullanılarak arka planı işlev kazandıran kişilere backend denmektedir. Backend bir formun nereye gideceğinden, site içerisinde ki fonksiyonların nasıl yönetileceğinden ve yönetim panelinden sorumludur. 
Yönetim paneli, web sitenizde bulunan bileşenlerin ilişkilendirilmiş ve kullanıcı adı, parolanız ile giriş yapıp, web sitenizin içeriklerini kontrol edebileceğiniz bir backend ürünüdür. Yönetim paneli ile web sitenizde bulunan bütün içerikleri kontrol edebilir, adlandırabilir veya yerlerini değiştirebilirsiniz. Yönetim paneli profesyonel ajanslar tarafından daima müşteriye sunulan bir hizmettir.
 

İzmir Web Tabanlı Yazılım 

Web tabanlı yazılım, kullanıcı arayüzü geliştiricisine ihtiyaç duyulmadan, basit tasarım özellikleri ile backend tarafından geliştirilen, kullanıcı adı ve parolanız ile erişebileceğiniz web üzerinden işlem görülebilen yazılım sistemleridir. 
Web tabanlı yazılımın en temel amacı farklı konulardan bir ağ şartı veya cihaz özelliği gerektirmeksizin yazılımınıza erişim sağlamaktır. Web tabanlı yazılımlar, Müşteri Takip Sistemeleri, Muhasebe Sistemleri, Ürün Takip ve Firmaya Özel Sistemler olarak ayrılmaktadır. Bu sistemler herhangi bir uygulama gerektirmeksizin erişim yapabilmenizi sağlar.
 

Varien Digital, İzmir Web Yazılım

Varien Digital profesyonel çalışma ekibi ile kişiye özel çözümler üretebilmektedir. İzmir web yazılım sektöründe birçok önemli projeye imza atmış varien digital, web tabanlı yazılım geliştirme konusunda birçok firmaya hizmet vermektedir.
 
İzmir web yazılım veya web tabanlı yazılım hizmetlerimizden yararlanmak, profesyonel yazılım ekibi ile iş yükünüzü ve zaman kaybınızı azaltmak istiyorsanız bizimle iletişim sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz. Web tabanlı yazılım çözümleri için daima Varien Digital.

  • Varien Galeri Görseli