Kurumsal Kimlik Tasarımı

Varien Digital olarak sizlere markanızın ruhuna ve kültürüne uygun dinamik, kalıcı ve benzersiz kurumsal kimlik tasarım sunarak markanızın kişiliğine birlikte şekil veriyoruz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Olmalıdır? 

Benzersiz Olmalı 
Kurumsal kimlik tasarımınız markanızın ruhunu yansıtan ve hikayesini anlatan, sadece size özel, benzersiz bir çalışma olmalıdır.
 
Akılda Kalıcı Olmalı
Kurumsal kimlik tasarımınız markanızı yansıtan, görünen yüzünüz olacağı için karmaşıklıktan uzak, basit ve net anlatıma sahip, kolay algılanıp, kolay hatırlanılabilen bir çalışma olmalıdır.
 
Harekete Geçirici Olmalı 
Kurumsal kimlik tasarımınız hem iç müşterileriniz olan çalışanlarınızı, hem de dış müşterilerinizi etkileyecek ve harekete geçirecek dinamiklikte olmalıdır.
 
Çok Kanallı Olmalı
Kurumsal kimlik tasarımınız farklı materyallere ve farklı mecralara uygulanabilecek, çok kanallı kullanıma uygun şekilde esnek olmalıdır.
 
Kalıcı Olmalı 
Kurumsal kimlik tasarımınız markanızla birlikte yaşayacak ve nesiller boyu devam edecek şekilde sağlam temelleri olan ve küçük güncellemeler ile değişime ayak uydurabilecek öngörüde hazırlanmış bir çalışma olmalıdır.
 

Varien Kurumsal Kimlik Tasarım Süreci   

Markanız için hazırlayacağımız kurumsal kimlik tasarımı sürecinde her ayrıntıyı en ince detayına kadar ele alarak en uygun çalışmaları net bir biçimde ortaya çıkarıyoruz.
 
Marka Analizi
Markanızın geçmişini, çalışmalarını, kültürünü inceleyerek ve beklentilerinizi, kısa - uzun vadeli planlarınızı en ince detayına kadar ele alarak markanıza özel analizler ile kurumsal kimlik tasarım sürecinizi başlatıyoruz.
 
Sektör Analizi 
Marka analiziniz sonrasında faaliyet gösterdiğiniz sektörü ve rakiplerinizi analiz ederek sektörel dinamikleri ve trendleri belirleyerek çalışmamızın ana hatlarını belirleriz.
 
Logo Tasarımı 
Markalaşma sürecine yeni girmiş ya da logo değişimi talep eden markalar için öncelikli olarak yeni kurumsal logo çalışması gerçekleştirilir. Gerekli durumlarda marka isimi yaratılması ve logo çalışmaları beraber yürütülür.
 
Kurumsal Kimlik Materyallerinin Hazırlanması 
Ana hatları belirlenen ve planlanan tasarım süreciyle birlikte talep ettiğinizi kurum içi ve kurum dışı kurumsal kimlik materyalleri tasarımsal olarak hazır hale getirilerek tarafınıza sunulur.