Mobil Uygulama Geliştirme (iOS ve Android)

Mobil Uygulama (iOS & Android)

Mobil Uygulama Geliştirme Dünya çok hızlı ilerliyor ve ticari amaçlı olsun olmasın herkesin çabası bu hıza yetişme yönünde. Akıllı telefonları ve mobil cihazları herkesin elinde görmek artık olağan bir durum. Bu büyük kitle, herşeye hızla ve kolaylıkla ulaşma çabasında. Bu sürekli artan ihtiyaçlar yatırımcılar için büyük bir pazarın habercisi olmaktan çıktı ve bugün çok ama çok büyük bir pazar haline geldi. Bu yazıyı okuyan ve telefonunda en az 10 mobil uygulama olmayan var mı ?


Varien, Google Android ve Apple iOS platformları ile çalışan mobil cihazlar için uygulama geliştirmekte ve yayınlamaktadır. Telefonunuzla bir ürün barkodunu okutup hakkında bilgi alabilir, üretim proseslerine müdehale edebilir ve raporları kontrol edebilir veya web sitenizin içeriğinde yer alan ürün ve hizmetleri mobil uygulamanız yardımıyla ilgilenen potansiyel müşterilerle buluşturabilir ve modern ekonomide payınızı genişletebilirsiniz.

Siz hayal edin, beraber ihtiyaçlarınızı belirleyip sizlere en uygun çözümleri sunalım. Amacımız içeriklerinizi müşteri ve takipçilerinize en hızlı biçimde sunmanızı sağlamak ve şirket içi yazılım ihtiyaçlarınızı masabaşına bağlı kalmadan karşılayabilmenizi sağlamaktır. Size zaman kazandıracak çözümler sunarak, kazandığınız bu zamanı daha verimli işlerinizde kullanabilmenizi hedefliyoruz.

Mobil Uygulama ile Neler Yapılabilir ?

  • Kurumsal firmalar, marka imajlarını güçlendirebilir ve daha çok kullanıcı ile etkileşime girebilir.
  • Mobil barkod okuyuculu basit veya gelişmiş stok takipleri yapılabilir.
  • Dijital yayınlar yapılabilir.
  • Mevcut ERP/CRM sistemleriniz web servisleri ile mobilize edilebilir.
  • Rezervasyon alan firmalar mobil uygulamalar ile kolayca rezervasyon alabilir.
  • Size özel projeler geliştirilebilir.

Mobil Uygulama Geliştirme Teknolojimiz

Mobil uygulamalar 2 farklı yapı ile geliştirilebilir. Bunlar,

  • Native Mobil Programlama
  • Hybrid Mobil Programlama

Native programlama, uygulama geliştirelecek işletim sisteminin kendi dilinde hazırlanmasıdır. Örneğin, iOS uygulamalar Objective-C, Android uygulamalar ise Java programlama dilleri ile hazırlanır.

Hybrid programlama, HTML5/CSS3 ile hazırlanıp çeşitli javascript kütüphaneleri ile cilaz etkileşime geçebilen programlama şeklidir.

Peki Hangi Mobil Programlama Seçeneğini Seçmeliyim ?

2 seçeneğinde kendi içinde avantajları ve dezavantajları vardır. Karar alınırken projenin içeriğine bakılır ve uzun vadeli senaryolarak çıkarılarak ihtiyaçlar incelenir. Eğer proje ciddi performans kaygıları taşıyor ise mutlaka Native programlanmalıdır. Native programlama, doğru kurguda her zaman daha performaslı çalışacaktır fakat hem iOS hemde Android platformları için geliştirilecek bir projeniz varsa bu durum size iki kat maliyet ve zaman olarak yansıyacaktır.

Aşırı performans kaygısı olmayan uygulamalarda ise Hybrid programlama her zaman daha mantıklı bir seçimdir. Çünkü, tek programla ile 2 platforma aynı anda mobil uygulama geliştirilebilir. Bu durumda size daha ekonomik çözümler sunulur.

İşi Uzmanına Bırakın.

İzmir Web Tasarım Teklif Formu

Web tasarım, web yazılım veya e-ticaret yazılım çalışmaları ile ilgili bir ihtiyacınız var ise işi uzmanına sorun. Aşağıdaki formu kullanarak mümkün olduğunda anlaşılabilir bir şekilde isteklerinizi bize iletin. İhtiyaçlarınızı analiz edip size en doğru çözümü uygun maliyetler ile sunalım.