Neden PHP İle Yazılım Geliştiriyoruz?

Bu sorunun cevabı oldukça basit ve kolaydır. PHP kullanarak hem oldukça zor projeleri kolay bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Hem de kullanıcılarımıza hiçbir sıkıntı yaratmadan başarılı bir şekilde kullanım imkanları sunabilmekteyiz. Bugüne kadar yüzlerce farklı projemizde en ufak bir sorun bile yaşanmamış olan tek yazılım dili de PHP dilleri olmaktadır. Ayrıca PHP ile yazdığımız projeler çok daha kolay bir şekilde güncelleme alabilmektedir.
Php avantajları nedir?
PHP yazılım dilinin onlarca farklı avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlarken, yazılımcılara da oldukça basit bir şekilde sistemleri ortaya çıkarma işlemini sağlamaktadır. PHP ile sunucu bazlı işlemler yapılabildiği gibi aklınıza gelecek diğer tüm işlemler de bu dil ile başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu nedenle PHP çalışan firmamıza istediğiniz her türlü siparişi verebilir, kısa bir sürede de siparişlerinize ulaşım sağlayabilirsiniz.
PHP’nin en büyük avantajlarının başında hızlı bir şekilde çalışması gelmektedir. PHP ile yazılan dosyalar oldukça hızlı ve verimli bir şekilde çalışmak ile birlikte kullanıcıların isteklerine de oldukça hızlı bir geri dönüş yapmaktadır.
PHP genel olarak basit bir kullanıma sahiptir, bu nedenle kullanıcılar yapılan dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebilmektedir.
PHP ile birlikte Perl, C, Javascript gibi diller sorunsuz bir şekilde çalışabildiği için kullanıcı hiçbir sorun yaşamamaktadır.
PHP projeler hızlı bir şekilde tasarlanıp, yazılmaktadır. Böylece müşteriler siparişlerini aylarca beklemezler. Ayrıca PHP’nin derlenmesine gerek yoktur. HTML tasarımların arasına kolay bir şekilde kolayca yerleştirilmektedir.
Birçok sunucu alt yapısı ile uyumlu bir şekilde çalışmakta ve sorun çıkarmadan kullanıcıya sunulabilmektedir.
Veri tabanı olarak MSSQL, MySQL, Oracle gibi çeşitli veri tabanları ile birlikte sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Bu nedenle de PHP dili geniş bir uyum yelpazesine sahip olduğundan dolayı tercih edilmektedir.
PHP tek bir sunucu tipinde çalışmaz, tüm sunucu tiplerinde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Windows, Linux ve Unix gibi işletim sistemlerin hepsinde sorunsuz bir şekilde çalışan PHP hiçbir sorun çıkarmamaktadır.

  • Varien Galeri Görseli