Progress Bar OSX: Zamanın Önemi

Progress Bar OSX

Zamanın Önemi

Gelişen teknoloji ile mobil cihazlar, bilgisayarlar ve tabletler günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Elektronik cihazlar karşısında geçirdiğimiz vaktin çoğu zaman farkında değiliz ya da farkında olduğumuz halde cihazlardan kopamıyor, aile bireylerimizden daha çok cihazlar ile vakit geçirmeyi yeyliyoruz. Bu konuda sizleri uyandırmayı hedefleyen bu progess bar osx eklentisi ile zamanınızın değerini anlamanızı sağlıyorlar.

Apple kullanıcıları için geliştirilen Progess Bar OSX in geliştiricisi Andrey Azimov zamanın önemini erken yaşta farkeden insanlardan. Bu uygulama öncesinde kullanıcılarına Google eklentileri aracılığıyla web sitesi oluşturabilmeyi sağlan Andrey Sheet 2 Site uygulamasını geliştiren kişidir. Kullanıcılarına hiç bir kodlama dili bilmeden dakikalar içerisinde web sitesi kurma olanağı sağlayan Sheet 2 Site da olduğu gibi kullanıcıların zamanını daha verimli bir şekilde kullanmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Andrey Azimov bu uygulama ile vermek istediği mesajın zamanın ne kadar değerli olduğunu göstermek olduğunu söylüyor. Gün, Ay, Yıl ilerleyişine göre yaşadığınız sürecin yılın ne kadarı olduğunu ve bu süreçte sizlerin önemli olmayan şeylere vakit ayırdığınız konusunda sizi bilinçlendirmektedir.

Twitter üzerinde aktif olarak paylaşımlar yapan year_progress adlı kullanıcı, bu uygulamayı geliştirmekte Andrey Azimova fikir kaynağı olmuştur ancak Andrey sadece yılın ne kadar kullanıldığını değil aynı zamanda günün ve ayın ne kadar kullanıldığını da bu uygulamaya eklemiş.

Sheet 2 Site uygulamasını premium bir iş modeli ile kursa da Apple bilgisayarlarda çalışan Progress Bar OSX kurulumu için 5 dolar gibi bir ücret istemekte. Bu uygulamayı kullanan kullanıcılar bu ürünün ücretinden gayet memnun görünüyor. Satışları çok iyi giden Andrey her kullanıcıya hitap etmemekte. Bazı kullanıcılar bu tip uygulamaların insanlar üzerinde zaman baskısı oluşturduğunu düşünmekte.

  • Varien Galeri Görseli