SEO Hizmeti ve Adwords Hizmeti

İnternet, geniş çaplı bir pazar gibidir. Bu pazardan almak istediklerinizi siz belirlersiniz ve en uygun şekilde elde etmeye çalışırsınız. SEO bu pazarın vazgeçilmezlerinden hatta ve hatta en önemlilerinden birisidir.  SEO sizin daha sık görüntülene bilmenizi ve daha çok kullanıcıya hitap etmenizi sağlamaktadır.” Web hizmeti alıyorum fakat sitem için temel bilgilere sahip değilim, güncelliyor ve Adwords reklamları veriyorum.”  Bu sizin için orta seviyede bir yeterlilik belirtisi olabilir aradığınız müşterilere kolayca ulaşabilmeniz için Adwords hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

ADWORDS HİZMETİ NEDİR?

Adwords Google’ın kullanıcılara belirli ücret karşılığında daha çok kullanıcıya ulaşabilmesini sağlayan bir hizmettir. Adwords ile yapılan işlemleri SEO ile yapabilirsiniz fakat Adwords hizmetinin kullanıcılarını yakından takip edebilir ve daha kesin kullanıcı olduğundan emin olabilirsiniz. Bu durumda, Adwords bütçeniz yetersiz kalıyor ve dönüşlerden memnun değilseniz SEO işlemine başvurabilir veya Adwords ve SEO hizmetini aynı anda alabilirsiniz.

ADWORDS VE SEO HİZMETİNİ AYNI ANDA KULLANABİLİR MİYİM?

Adwords ve SEO hizmetleri bilakis aynı amaca hizmet etmektedir. Sitenizin daha çok kullanıcıya ulaşması ve satışlarınızı arttırmanızı sağlamaktadır. Bu hizmetleri ayrı ayrı kullanmaktansa iki hizmeti bir arada kullanmak daha mantıklıdır. SEO hizmeti sitenizin, Google botları tarafından daha sık ziyaret edilmesi ve içeriklerinizin daha hızlı indekslenmesini sağlarken Adwords hizmeti ile de indekslenmiş sayfalarınız için daha kaliteli bir Adwords hizmeti almanızı sağlamaktadır. SEO uygulamadan direkt olarak Adwords hizmetini tercih etmek bütçenizin tam anlamıyla faydalı olarak sonuç vermemesi anlamına gelebilir.

KURUMSAL WEB ADRESLERİ İÇİN ADWORDS VE SEO

Kurumsal web adresleri
, uygulanabilirlik alanı daha dar olmakla birlikte sitenizin alacağı hit doğrultusunda artış veya azalış yaşanabileceği için SEO işlemlerini uygulaması zor bir hale getirmektedir. SEO hizmetini kurumsal web adresi için daha çok istediğiniz kelimede daha ön sıralarda görünmek ve aranan kelimede direkt olarak adresinizin çıkmasını istemeniz olabilir, internet üzerinden müşteri kazanabilecek bir kurumsal firma iseniz  SEO hizmeti ile Adwords hizmetini bir arada kullanarak istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz.

E-TİCARET SİTELERİ İÇİN ADWORDS VE SEO

E-ticaret siteleri için daha çok satış ve büyümeyi sağlayabilmek açısından SEO ve Adwords hizmetleri çok büyük önem taşımaktadır. SEO hizmeti ile içeriklerinizin kalitesini arttırabilir ve sıralamanızı yukarı taşıyabilirsiniz. Bu işlem sitenizin kalitesini arttırarak  Adwords hizmetinde daha ön planda olmanızı ve daha uygun bütçeler ile daha çok kullanıcıya ulaşmanızı, faydalı bir çalışma yapabilmenizi sağlar. Adwords ve SEO hizmetlerini bir arada kullanan e-ticaret siteleri için bir de  Google Merchant Center hizmetinden de faydalanmaları gerekebilir.

MERCHANT CENTER NEDİR?

Merchant Center
, Google şirketinin  internet üzerinden satış yapan siteler için oluşturduğu bir hizmettir. Henüz çok yaygın olmamasına rağmen popüler e-ticaret siteleri, sitelerini oluşturduğu günden bu yana Merchant Center özelliğinden manuel veya otomatik bir şekilde faydalanmaktadır. Merchant Center siteniz üzerinde ki ürünlerinizi Google Pazar’da yayınlaya bilmenizi ve direkt olarak Google üzerinden işlem yaparak müşterilerinizin daha rahat bir alışveriş deneyimine sahip olmasını ayrıca sizin hakkınızda güven kazanmalarını sağlamaktadır. Google Merchant hizmetini  manuel olarak ürünlerinizi el ile kaydederek kullanabilir veya tarafımızdan  Google Merchant Optimization hizmeti alarak ürünlerinizi otomatik olarak Google Pazar’da yayınlayabilirsiniz.

  • Varien Galeri Görseli