Çağa Ayak Uydur: SOMORE

Çağa Ayak Uydurmak: SOMORE

Somore Nedir?

Markalarında bildiği üzere sosyal medyada topic (Popüler) olan konuların bilinmesi önemlidir. Hatta müşterilerine ya da potansiyel müşterilerine zaman zaman yanıt da vermektedirler. Sosyal medyada insanların çok konuştukları konuları belirleyen programlar mevcut. Somore bu programlardan biridir ancak sadece dinlemek ile kalmıyor aynı zamanda etkileşime geçebilmektedir. İçinde bulunduğumuz çağ, fikri ve deneyim paylaşma çağı. Her şey şeffaf, her şey göz önünde. Fikirler, deneyimler, yorumlar, sorunlar her şey mercek altında. Pazarlamanın merceği altına girmek aslında kaçınılmaz.

Somore Avantajları?

Tweet bulma konusunda çok detaylı kural seti oluşturabilmek, bulunan tweeti atan kişinin takipçi sayısı gibi özelliklere göre filtreleyebilmek, bulunan tweetlerden seçilenlere toplu yanıt gönderebilmek, yanıtlar ile birlikte jpeg, gif ve video gönderebilmek ve kullanım sürecinde doğan ihtiyaçlara hızlı çözümler sunulması SOMORE nin avantajlarından. Somore sadece markanızın adının bulunduğu tweetleri değil sizin tercih ettiğiniz bütün kelimeleri bularak tweeti değerlendirerek ona göre etkileşime geçmektedir. Somore yi kullanan firmalardan biri deneyimini şu şekilde açıklıyor; 

Hem bizim hakkımızda hem de rakiplerimiz hakkında konuşulanları dinledik ve hepsi için ayrı bir iletişim modeli ile etkileşime geçtik. Somore gelişmiş filtreleme özelliği sayesinde bu alanda klasik tracking ve monitoring (Dinleme) araçlarından bir adım daha önde.

Somore nin en önemli avantajlarından birisi ise anında etkileşime geçmeye olanak sağlamasıdır. Bu yapının avantajlarını ve markaya kazandırdıklarını anlatan birçok işletme olduğunu bilmekteyiz sizinle paylaştığımız deneyim dışında araştırarak diğer deneyimlere ulaşabilirsiniz. Somore pek çok sosyal CRM uygulamasından farklı olarak, geçmişe dönük de dinleme yapabilir. Hatta belirli bir coğrafi bölgenin de dinlemesi mümkün olabilir. Dahası, yakalanan bir tweetin kime ait olduğunu da hem takipçi sayısına ve geçmiş tweetlerine bakarak hem de ilgi alanları ve etkin olduğu alanlar çerçevesinde değerlendirerek yorumlayabilir. Böylece etkileşime geçerken kim sorusunun cevabını bilerek yanıt verirsiniz ve iletişiminiz kuşkusuz çok daha etkili olur.

  • Varien Galeri Görseli