Twitter Reklamları

Twitter Reklamları

Farklı kullanıcı profili, 330 milyonluk aktif kullanıcı sayısıyla Twitter ı işiniz için kullanabileceğiniz en önemli internet reklamcılığı kanallarından birisidir. Twitter reklamları ile geniş çaplı bir kitleye ulaşabilir ve işinizi geliştirici sonuçlar elde edebilirsiniz.

Twitter Reklam Formatları Nelerdir?

Sponsorlu Gündem (Promoted Trend) 
 
Twitter sponsorlu gündem reklamları ile reklamınız için belirlemiş olduğunuz hashtag ile 24 saat süre ile gündemin en başında yer alır. Sponsorlu gündem reklamlarınızı ürün lansmanı, tanıtım, özel gün etkinlik ve paylaşımları gibi kısa süreli dönemlerde kullanarak markanızı kısa sürede oldukça fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Aynı zamanda reklamınızı trend topic alanında gören kullanıcılar belirlemiş olduğuz hashtag ile tweet paylaşımlarında bulunarak reklamınızın viral şekilde daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamış olur. 
 
Sponsorlu Hesap (Promoted Account) 
 
Twitter sponsorlu hesap reklamları ile Twitterın kimi takip etmeli bölümünde hesabınıza yer vererek takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Sponsorlu hesap reklam modelinde reklamlarınız, reklam üzerinden hesabınızı takip etmeye başlayan kullanıcıların sayısına göre maliyetlendirilmektedir. Bunun yanı sıra reklamınızı konum odaklı hedefleyebilme seçeneği ile yüksek performanslı reklamlar yayınlayabilirsiniz.
 
Sponsorlu Tweet (Promoted Tweet) 
 
Twitter sponsorlu tweet reklamları ile belirlediğiniz anahtar kelimeler doğrultusunda reklamlarınız henüz takipçiniz olmayan Twitter kullanıcılarının haber akışlarında ve arama sonuçlarında gösterilir. Sponsorlu tweet reklamlarınızda kullanıcılar reklamınıza tıkladığında, reklam üzerinden hesabınızı takip ettiğinde, retweet yaptığında ya da diğer şekillerde etkileşime girdiğinde ücret ödersiniz.
 
Twitter Video Reklamları
 
Twitter video reklamlar, tweetin içerisinde gömülü olarak bulunan videoların kullanıcıların haber akışlarında sponsorlu reklam ifadesiyle yayınlandığı reklam modelidir. Twitter video reklamları da diğer reklam ağlarında olduğu gibi görüntüleme başına ücretlendirilmektedir.
 
Twitter Uygulama Yükleme Reklamları
 
Twitter uygulama yükleme reklamlarında markanıza ait mobil uygulamaların indirilmesini sağlayacak reklamlar kullanıcıların Twitter akışlarında gösterilir. Reklamlarda bulunan harekete geçirici butona tıklayan kullanıcılar mobil cihazlarının işletim sistemine göre Play Store ya da App Store a yönlendirilerek uygulamanızı indirmesi sağlanır. 

  • Varien Galeri Görseli