Web Tasarımının Temeli

Web Tasarım Aşamaları Nedir?

·  Düşünme ve zihinde tasarlama; Tasarımı programlar ve kağıt üzerine dökmeden önce çalışmaların nasıl bir aşamada olacağı oldukça önemlidir. Kağıt ve program kullanmadan; yapılacak sitenin kategorisi, ziyaretçilerinin potansiyeli, ürünler, iletişim ve diğer sayfaların düşünüldüğü bu aşamada birçok kişinin fikri alınabildiği gibi sektörde bulunan diğer siteleri incelemek de oldukça önemli bir işlemdir.

·  Kağıt Üzerinde Tasarlama; Program aşamasına geçmeden önce yapılması gereken önemli aşamalardan birisi de kağıt üzerinde tasarımı çizmek ve planlamaktır. Kağıt üzerine tasarımın aşamalarının nasıl gerçekleşeceğini, bu aşamaların ne derecede gerçekleştiğini, tasarımlarının üzerine gelince neler olacağını ve renk kodlarını yazmak yeterli olacaktır. Bir tasarımı program üzerinde tasarlamaktan çok daha kolay olan; kağıt üzerinde tasarlamaktır. Kağıt üzerinde tasarım yapmak; program üzerinde tasarım yapmaktan kolay olduğundan dolayı tasarımlar öncelikle kağıt üzerinde tasarım yapmayı tercih etmektedir.

·  Program Üzerinde Tasarlama; Fikir edinme, zihinde tasarlama ve kağıt üzerinde tasarlama işlemleri tamamlandıktan sonra hiçbir sorun olmadan web tasarım için program üzerinde çalışma yapmaya başlanabilmektedir. Program üzerinde kağıtta tasarlanan çizimler programa aktarılarak, son kullanıcının aktif bir şekilde kullanabileceği site karşımıza çıkabilmektedir.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım, tasarım ve yazılım aşamaları olarak ikiye ayrılmaktadır. Başta tasarım sonrasında ise yazılım yapılır ve internet siteleri kullanımlara hazır bir şekilde sonlandırılır. Web tasarım işlemleri oldukça başarılı ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesinden dolayı da başarılı bir iş karşımıza çıkabilmektedir. Web tasarım aşamaları kağıt, zihin ve program üçlüsünde başarılı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Web Tasarım İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Web tasarım İzmir olarak birçok farklı hizmeti tek çatı altında vermekten gurur duyuyoruz. Web tasarıma ek olarak web programlama ve diğer aşamalar firmamız altında başarılı bir şekilde sizlere sunulmaktadır. İnternet sitelerinizi başarılı bir şekilde yapabilmek ile birlikte; internet sitelerinizde olmasını istediğiniz başarılı modülleri de sitenize başarılı bir şekilde eklemek mümkün olabilmektedir. Sizlerde firmanız için ya da bireysel siteleriniz için güzel ve önemli tasarımların olmasını istiyorsanız; bizimle iletişime geçerek çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

  • Varien Galeri Görseli